NOWOCZESNY OGRÓD PRZYDOMOWY II

Ogród z basenem ozdobnym

Ogród z basenem ozdobnym w kształcie litery L

Ogród nowoczesny z paleniskiem

Ogród nowoczesny z paleniskiem

przydomowy2 02

Altanka w ogrodzie

Palenisko ogrodowe

Palenisko ogrodowe ze stali kortenowej

Altanka ogrodowa

Altanka ogrodowa

Ławki w ogrodzie

Ławki w ogrodzie

przydomowy2 07

.

Co pewien czas zgłaszają się do nas klienci, którzy posiadają już ogród, jednak nie są z niego zadowoleni. Jest to jeden z trudniejszych typów projektów, kiedy nie projektujemy od początku, ale musimy poradzić sobie z tym, co już istnieje.
Źle przygotowany i nieprzemyślany projekt zawsze naraża klienta na straty. W tego rodzaju realizacjach najtrudniejszy jest moment wyboru – co pozostawiamy, a co usuwamy. Jedynym ciekawym elementem, który zastaliśmy w ogrodzie, był basen ozdobny w kształcie litery L. Jak się okazało podczas późniejszych rozmów był to pomysł samego klienta. Praktycznie wszystko inne wymagało przeprojektowania. Ogród udawał nowoczesny poprzez proste kształty, jednak dobór gatunkowy, podziały funkcjonalne (których właściwie nie było) i inne składowe wydawały się w nim zupełnie przypadkowe.
W ogrodzie musieliśmy wydzielić strefy funkcjonalne. Strefa przydomowa obejmuje kamienny taras wraz z basenem ozdobnym. W dalszej części ogrodu ustawiliśmy altanę wraz z kompletem meblowym, stanowiącą miejsce rodzinnego spożywania posiłków. Z uwagi na komfort użytkowania altana została posadowiona na nawierzchni wykonanej z płyt granitowych, a dookoła niej zostało zamontowane oświetlenie. W rogu ogrodu pojawiło się nowoczesne palenisko wykonane z blachy kortenowej. Dookoła ustawiliśmy wykonane na zamówienie ławy.
Przestrzeń ogrodu została uporządkowana poprzez wprowadzenie małych form architektury w postaci gabionów i kortenowych donic. Gabiony – kosze ze stalowej siatki, charakterystyczne dla ogrodów nowoczesnych – zostały wypełnione kostką granitową pochodzącą z rozbiórki zastanych w ogrodzie elementów nawierzchni. Donice wykonane były na indywidualne zamówienie. W ogrodzie pozostawiliśmy nasadzenia biegnące wzdłuż ogrodzeń(ta decyzja nie była podyktowana względami estetycznymi, ale ekonomicznymi). Pozostawiliśmy również większość istniejących opraw oświetleniowych.
Ogród zyskał nową jakość, stając się miejscem funkcjonalnym i przyjaznym dla jego użytkowników.
LOKALIZACJA: Stara Miłosna k. Warszawy
POWIERZCHNIA: 3000 m²
PROJEKT: 2012
REALIZACJA: 2012
NOWOCZESNY OGRÓD PRZYDOMOWY IIadmin