NOWOCZESNY OGRÓD LEŚNY

Ekskluzywny ogród

Ekskluzywny ogród leśny z podświetlanymi schodami z betonu architektonicznego

Luksusowy ogród

Luksusowy ogród leśny z kamiennymi schodami

Ogród leśny

Projekt nowoczesnego ogrodu lesnego ze schodami z betonu architektonicznego

Ogród nowoczesny leśny

Altana w ogrodzie nowoczesnym leśnym

Projekt ogrodu leśnego

Projekt ogrodu leśnego

Rzeźba nowoczesna w ogrodzie

Rzeźba nowoczesna Incanti w ogrodzie

Projektowanie ogrodu nowoczesnego

Projekt ogrodu nowoczesnego

Projekt ogrodu z murkami oporowymi

.

Projekt tego nowoczesnego ogrodu, ze względu na specyfikę miejsca, ma charakter leśny. Podkreślenie wyjątkowości miejsca było jednym z głównych celów podczas prac nad koncepcją. Skupiliśmy się na odpowiednim doborze gatunkowym roślin, właściwym dla siedliska leśnego. Chcieliśmy uzyskać poczucie lekkości i tajemnicy jakie towarzyszy wędrówkom po lesie.
Ponieważ dom zlokalizowany jest na skarpie, a teren opada w kierunku granicy działki, zastosowaliśmy niewysokie mury oporowe z betonu architektonicznego. Dzięki temu zabiegowi uzyskaliśmy równe płaszczyzny terenu, znacznie wygodniejsze w użytkowaniu niż zbocza.
W części narożnej ogrodu umieściliśmy otwarty pawilon ogrodowy z wygodnymi siedziskami. Miejsce zaciszne, szczelnie osłonięte przez odpowiednie nasadzenia roślinne.
Na głównej osi kompozycyjnej zaprojektowaliśmy przestrzenny taras a za nim ozdobny, płytki basen wraz z kamiennym elementem wodnym i schody terenowe. Zwieńczenie osi stanowi „Portal” – rzeźba ogrodowa dzieła prestiżowej pracowni rzeźbiarskiej z Wielkiej Brytanii.
W części wejściowej zaprojektowaliśmy schody z betonu architektonicznego. Efekt jaki chcieliśmy uzyskać to maksymalna integracja z bryłą budynku. Na uwagę zasługuje przeciwstawny bieg płaszczyzn schodów i podjazdu, połączonych stromymi schodami terenowymi.

LOKALIZACJA: Konstancin-Jeziorna
POWIERZCHNIA: 3000 m²
PROJEKT: 2012
REALIZACJA: 2013
PROJEKTANT: arch. kraj. Piotr Porębowicz

NOWOCZESNY OGRÓD LEŚNYadmin