OGRÓD MIEJSKI I

Mały ogród miejski

Mały ogród miejski

Duże donice Incanti

W narożu ogrodu duże donice marki Incanti

Donice ogrodowe Incanti z miejscem na drewno

Taras i donice ogrodowe Incanti z miejscem na drewno

Taras w małym ogrodzie

Taras w małym ogrodzie

Duże donice ogrodowe

Duże donice ogrodowe

Mały ogród miejski - widok nocny

Mały ogród miejski – widok nocny

Często słyszymy, że w niewielkim ogrodzie niewiele da się zrobić. Jednak ten projekt jest świadectwem, że piękno przestrzeni nie zależy jedynie od jej rozmiarów. 80 m² to wystarczająco dużo aby zaproponować nietuzinkowe rozwiązania i stworzyć miejsce, z którego nie chce się wychodzić.
Projekt tego ogrodu rozplanowaliśmy na bazie prostokąta. Główne podziały przestrzenne przebiegają na styku wyniesionego tarasu z drewna egzotycznego i piętra niższego, z trawnikiem i kwaterami roślinnymi. Główna oś kompozycyjna prowadzi z domu aż do muru zamykającego ogród.
Aby urozmaicić betonowy mur wyłożyliśmy go podłużnymi, kamiennymi płytami, naprzemiennie z oprawami świetlnymi wykonanymi z tworzywa syntetycznego. Na osi symetrii umieściliśmy siedzisko oraz ozdobny liść – obraz wycięty z blachy kortenowej. Aby projektowana przestrzeń dawała poczucie intymności resztę ogrodu otoczyliśmy ogrodzeniem z drewna egzotycznego. Horyzontalny układ desek oraz wplecione między nie oprawy świetlne nawiązują do układu płyt kamiennych. Zielone, wielkie donice świadczą o poczuciu humoru Inwestora.

LOKALIZACJA: Warszawa-Ochota
POWIERZCHNIA: 80 m²
PROJEKT: 2012
REALIZACJA: 2013
PROJEKTANT: arch. kraj. Piotr Porębowicz

OGRÓD MIEJSKI Iadmin