Projektowanie ogrodów jest dla nas sztuką, w której poszukujemy harmonii, piękna i estetyki. Projektujemy nowoczesną architekturę krajobrazu, nacechowaną ciepłem, stylem i elegancją. Tworzymy Twój drugi dom – na zewnątrz.

 

PRACOWNIA „Inspiracje” założyliśmy w 2003 roku. I nadal się przyjaźnimy. To istotne, bo od początku chcieliśmy, aby atmosfera w naszym zespole oparta była na zaufaniu i zrozumieniu. Pracując razem dużo rozmawiamy, dzięki czemu mamy pewność, że realizujemy jedną wizję i współdzielimy pasję. Ciągle się uczymy, poszukując nowych trendów i rozwiązań, dopasowując nasze pomysły do potrzeb klientów. Od czasu założenia pracowni wykonaliśmy kilkaset projektów z dziedziny architektury krajobrazu na terenie Polski, Holandii, Czech i Francji. Wykonywaliśmy dokumentacje na potrzeby klientów indywidualnych, instytucjonalnych oraz biznesowych.

Przyjęliśmy zachodni model współpracy z klientem, w którym architekt nie wykonuje prac budowlanych a jedynie prowadzi prace projektowe. Żeby zagwarantować oczekiwany efekt końcowy, czyli zgodny z projektem, współpracujemy ze sprawdzonymi firmami wykonawczymi, których praca może podlegać naszemu nadzorowi autorskiemu.

DOŚWIADCZENIE Przez pierwsze lata wszystkie projekty zrealizowaliśmy sami. Zdobyte w ten sposób doświadczenie daje gwarancję, że wszystkie nasze pomysły i rozwiązania można przenieść z poziomu papieru do rzeczywistości. Przygotowywana przez nas dokumentacja projektowa zawiera wszystkie potrzebne szczegóły, umożliwiające ekipom wykonawczym realizację projektu w 100% zgodną z planami.

o nas P


PIOTR PORĘBOWICZ

Dyplomowany architekt krajobrazu, w naszym zespole jest odpowiedzialny za kontakt z klientem oraz za cały proces projektowy na wszystkich jego etapach. Ukończył SGGW w Warszawie. Stara się ciągle rozwijać w dziedzinie architektury krajobrazu i grafiki komputerowej. Jest fanem jazzu i stara się zarazić pasją innych współpracowników.

o nas K


KRZYSZTOF LECYK

W pracowni odpowiada za wszystko, oprócz projektowania. Szuka nowych rozwiązań i materiałów, wdraża nowe technologie, kontaktuje się z wykonawcami, odpowiada za naszą obecność w Internecie. Lubi tworzyć przedmioty własnoręcznie. W odróżnieniu od Piotra nie lubi jazzu.

PROCES PROJEKTOWY Zanim zaproponujemy jakiekolwiek rozwiązanie musimy zapoznać się z uwarunkowaniami terenu (wielkość działki, stopień nachylenia, rozmieszczenie stałych elementów), obecnym zagospodarowaniem oraz przede wszystkim potrzebujemy poznać oczekiwania inwestora. To Państwo wiecie najlepiej, jak funkcjonuje wasza rodzina, jakie są wasze potrzeby i o czym marzycie. Zabranie ze sobą na spotkanie zdjęć, które Państwa inspirują, pomoże nam dopasować projekt do Państwa upodobań.

Następnie po podpisaniu umowy przyjedziemy na tzw. wizję lokalną, aby dokonać pomiarów terenu i poznać miejsce. Następnie wykonujemy komputerowy projekt ogrodu. Na Państwa życzenie wykonamy również wizualizacje 3D, czyli obrazy pokazujące jak będzie wyglądał gotowy ogród. Po ostatecznym zatwierdzeniu przez Państwa projektu wykonujemy rzuty i detale elementów, które będą musiały być wykonane na miejscu przez wykonawców. Współpracujemy z firmami wykonawczymi, które możemy polecić. Zależy nam, aby efekt końcowy odpowiadał temu, co przedstawiliśmy w projekcie.

Architektura krajobrazu jest specyficzną dziedziną. Przy projektowaniu ogrodów, nie liczy się tylko efekt „tu i teraz”. Należy brać pod uwagę to, jak ogród będzie zmieniał się w czasie. Architektura wygląda podobnie zimą i latem. Krajobraz natomiast podlega ciągłym zmianom w różnych porach roku i w czasie. Pamiętamy o tych zmiennych i staramy się projektować przestrzeń tak, aby o każdej porze zachęcała ona do wyjścia z domu i spędzenia czasu blisko natury.

O NASadmin